Isco, i përjashtuar nga Milani

schedule17:37 - 1 Nëntor, 2021

schedule 17:37 - 1 Nëntor, 2021

As ardhja e Ancelottit nuk ka nënkuptuar një ndryshim në rolin e Iscos te Real Madridi. Mesfushori andaluzian është bërë vitet e fundit një futbollist i radhës së dytë apo të tretë në skemat e bardha dhe me trajnerin italian situata e tij nuk ka ndryshuar.

Humbja e tij e rëndësisë ka bërë gjithashtu që çmimi i tij ka rënë si shkumë dhe nuk ka asnjë ekip të nivelit të lartë që është i interesuar për shërbimet e tij, pavarësisht se kontrata e tij përfundon në fund të këtij sezoni. Klubi i fundit që përjashton nënshkrimin e tij është Milani, sipas Calciomercato.

Lojtari spanjoll ka qenë prej kohësh i lidhur me klubin italian, por mediat e cituara sigurojnë se skuadra e ‘rossoneros’, e cila është në kërkim të një futbollisti të profilit të tij në merkaton e dimrit, ka përjashtuar inkorporimin e Iscos në janar për shkak se ai është një futbollist në rënie dhe me pretendime shumë të larta ekonomike.

Në fakt, Isco është një nga futbollistët me profilin më të lartë në skuadër, por ka marrë pjesë vetëm në gjashtë ndeshje këtë sezon, me gjithsej 166 minuta.

Vlera Isco-s për momentin e bën atë një lojtar jo të shijshëm për shumicën e klubeve të mëdha në Evropë.r.t/abcnews.al