Irani sekuestron një anije të Emirateve të Bashkuara Arabe

schedule17:00 - 16 Shtator, 2019

schedule 17:00 - 16 Shtator, 2019

Njësitë e marinës ushtarake të pasdaranëve iranianë sekuestruan në ngushticën e Hormuz një anije e cila dyshohet se kontrabandonte karburant drejt emirateve të bashkuara arabe.

Gjatë operacionit është ndaluar dhe ekuipazhi i anijes. Lajmi u konfirmua nga agjencia iraniane e lajmeve ISNA. /ABC news Albania 24/7