Interi mund të shpëtojë, Vidal merr ofertë për 3 sezone

schedule12:52 - 1 Korrik, 2022

schedule 12:52 - 1 Korrik, 2022

Arturo Vidal ka marrë një ofertë nga Argjentina. Boca Juniors ka kontaktuar menaxherin e futbollistit të Interit.

Për mesfushorin është në tavolinë një propozim për tre vite, i ndarë në dy pjesë, fillimisht deri më 30 dhjetor 2023 dhe më pas rinovim për një vit e gjysmë.

Vidal është ende nën kontratë me Interin, por klubi zikaltër nuk e ka në plane mesfushorin. / abcnews.al