Interi merkato te Lazio në verë, piketon një mbrojtës qendre

schedule14:27 - 14 Maj, 2022

schedule 14:27 - 14 Maj, 2022

Interi pritet që në verë të bëjë ndonjë lëvizje në merkato. Synimi është përforcimi i grupit dhe shtimi i alternativave, për të qenë konkurrues edhe në Europë.

Së fundmi në skenë për zikaltrit ka dalë edhe mbrojtësi Francesco Acerbi. Me shumë mundësi ai do të largohet nga Lazio.

Corriere dello Sport shkruan se Interi është favorit për ta marrë mbrojtësin, të cilin klubi kryeqytetas e vlerëson me 6-7 milionë euro. / abcnews.al