Interi mbyll rinovimin me Lautaro Martinez

schedule16:24 - 21 Shtator, 2021

schedule 16:24 - 21 Shtator, 2021

Pas shumë thashethemeve që e vendosën sulmuesin argjentinas larg Milanos, më në fund duket se kryeqyteti Lompard do të mbyllë çështjen në vijim.

Siç theksohet nga Italia, “zikaltërit” ka arritur një marrëveshje me sulmuesin për të zgjatur qëndrimin e tij në klub deri në qërshor 2025. Kontrata e re do të përfshijë një rritje të pagës në 6 milion euro dhe tani mungon vetëm firma e lojtarit.

Në këtë mënyrë Interi sigurun një nga sulmuesit e saj më të mirë, pasi nuk arriti dot të mbante Lukakun. /abcnews.al/