Inter barazon në “San Siro”

schedule23:50 - 17 Shtator, 2019

schedule 23:50 - 17 Shtator, 2019

Skuadra e Interit barazoi në “San Siro” ndaj Slavia Pragë me shifrat 1-1. Rezultat i cili komplikon kalimin në turin tjetër.

Interi zhgënjen në ndeshjen e parë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Zikaltërit barazuan në “San Siro” me rezultatin 1-1 përballë Slavia Pragë në sfidën e vlefshme për grupin F.

Trajneri Antonio Conte vendosi në repartin e sulmit dyshen Lukaku-Lautaro të cilët ishin jashtë forme. Italianet zhvilluan një performancë krejtësisht ndryshe nga ndeshjet në kampionatin italian.

Pas një pjese të parë pa shumë raste të pastra çekët befasojnë të pranishmit në “San Siro” pasi në minutën e ‘63 ish-futbollisti i Skënderbeut, Olainka, kaloi në avantazh miqtë.

Një gol që zgjoi të besuarit e trajnerit Conte të cilët nisën sulmet në portën e Slavia Pragë. i ardhur nga stoli, Nicola Barrela vendosi baraspeshën dhe shpëtoi Interin nga turpi. Futbollisti italian i dha një pikë zikaltërve që gjithsesi me këtë barazim komplikojnë jo pak kalimin në turin tjetër të Championsit.

Në takimin tjetër që u zhvillua në orën 19:00, Lion barazoi në shtëpi përballë Zenit San Petersburg. Rusët kaluan të parët në avantazh, por francezët vendosën baraspeshën në sfidën e vlefshme për grupin G./ABC News Albania 24/7