India shënon 3,380 viktima në 24 orë

schedule08:32 - 5 Qershor, 2021

schedule 08:32 - 5 Qershor, 2021

India ka shënuar 3,380 viktima dhe 12.529 raste në 24 orë. Numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 344,082, sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjithashtu numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 28.69 milion.  Sipas të dhënave nga World Meters India është vendi me numrin më të lartë të viktimave pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit./abcnews.al