Ibrahimoviç: Materazzi e pësoi prej meje, ai ndërhyn vetëm për të lënduar

schedule14:00 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 14:00 - 1 Dhjetor, 2021

Në intervistën e tij për Corriere della Sera, Zlatan Ibrahimovic foli edhe për Marco Materazzin dhe mënyrën e tij të lojës.

“Ai hyri nga pas për të lënduar dhe ne futbollistët e kuptojmë menjëherë kur dikush hyn për të lënduar ose thjesht futet fort, si Chiellini, si Stam apo si Maldini. Me te kam pasur llogari te hapur prej vitesh , e zgjidha ne derbi , ai hyn me kembet lart , une hidhem , i shmangem dhe e godas me brryl.

Pippo Inzaghi komentoi: “Derbi më i mirë i jetës sime: 1-0, gol nga Ibra, Materazzi në spital”./h.ll/abcnews.al