I zbuloi automatikun, spiuni çon në burg 36-vjeçarin në Tiranë

schedule12:13 - 21 Janar, 2022

schedule 12:13 - 21 Janar, 2022

Një person është arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje.

Policia thotë se bazuar në informacionet e grumbulluara në rrugë operative se 36-vjeçari me inicialet A.M. mbante armë zjarri në banesë u ushtrua kontroll duke e arrestuar.

Efektivët kanë sekuestruar një armë zjarri automatik dhe fishekë luftarakë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./ Abcnews.al