I kishin mbetur pak ditë jetë, mbesa surprizon gjyshen e veshur me fustan nusërie

schedule17:06 - 3 Dhjetor, 2020

schedule 17:06 - 3 Dhjetor, 2020

Një vajzë befasoi gjyshen e saj që po luftonte me jetën, duke e vizituar në spital e veshur me një fustan nusërie. Bethany Boykin nga Karolina e Veriut veshi fustanin e bardhë për gjyshen 87-vjeçare, kur kuptoi se nuk i kishin mbetur dhe shumë ditë jetë.

Mbesa e saj bashkëpunoi me një mikun e saj fotograf, për të forografuar këtë moment të veçantë. Imazhet emocionuese tregojnë momentin kur 25-vjeçarja qëndron pranë gjyshes e përlotur. 87-vjeçarja vdiq tetë ditë pasi mbesa i bëri surprizën.

Imazhet emocionuese tregojnë momentin që trishton zemrën Honey hapi sytë ndërsa ishte shtrirë në shtrat për të parë mbesën e saj që qëndronte para saj

Gjithmonë besoja se të paktën do ta kisha në dasmën time edhe nëse gjyshi nuk do të ishte.  Edhe kur e dija se nuk do të merrte dot pjesë në dasmë, gjithsesi shpresoja thellë brenda vetes se do ta bënte, por e dija që kjo nuk ishte reale. Kështu që xhirova momentin tonë, dhe kjo ishte mëse e mjaftueshme për mua.”, tha Bethany. /abcnews.al

Bethany tha se ajo kishte një marrëdhënie shumë të ngushtë me Honey dhe ata do të shiheshin shumë herë në javë

Honey, e cila kishte pësuar një goditje të vogël, i tha vazhdimisht mbesës së saj se ajo dukej 'e bukur'

Bethany fshiu me dashuri lotët e gjyshes së saj pasi ajo e befasoi të veshur me një fustan nusërie

Bethany mori fustanin e saj nga rrobaqepësja, bëri që kunata e saj të bënte flokët dhe përbërjen e saj dhe e rekrutoi Taylor për xhirimin në mënyrë që të tregonte gjyshen e saj

Bethany u martua me burrin Blake më 14 nëntor në Nashville, Karolina e Veriut, por përsëri ndjeu praninë e gjyshes së saj që vdiq tetë ditë pas fotosesionit