I ftuari ngre gishtin dhe tregon monitorin, gazetarja nuk e mban të qeshurën pas këtij veprimi: Më je bërë si drejtues emisioni

schedule13:44 - 25 Tetor, 2021

schedule 13:44 - 25 Tetor, 2021

Një situatë e pazakontë ndodhi mesditen e sotme gjatë transmetimit të emisionit Abc Live të gazetares Juli Xhokaxhi në ABC.

Përballë ishte ekonomisti Dritan Shano, të cilin Juli Xhokaxhi po e pyeste për shifrat e rritjes ekonomike, por një moment ai drejton gishtin nga kamera duke shkëputur bisedën. Shano thotë instiktivisht se ka dalë live zv.kryeministri Arben Ahmetaj dhe se mund ta ndjekim atë, ndërkohë që gazetarja vijon me pyetjen.

Në këtë moment ajo nuk e mban të qeshurën duke i thënë Shanos se ishte bërë si drejtues emisioni.

Pjesë nga episodi:

Juli Xhokaxhi: Kemi një rritje ekonomike tjetër krahasuar me 4.5% që ishte planifikimi i parë

Dritan Shano: (Ngre gishtin) Kemi Ahmetajn..

Juli Xhokaxhi: (Sheh nga kamera)

Dritan Shano: Si të doni juve..

Juli Xhokaxhi: (Qesh) Më je bërë si drejtues emisioni.. /abcnews.al