Hysen Dedja është trajneri i ri i Lushnjës

schedule13:34 - 31 Tetor, 2017

schedule 13:34 - 31 Tetor, 2017

 

Lushnja ka prezantuar trajnerin e ri të skuadrës së futbollit. Hysen Dedja zë vendin e Artan Banos dhe shprehet me besim për mbijetesën në Superligë

Për të, ishte një rikthim.

Hysen Dedja është për herë të tretë në karrierë trajner i Lushnjes.

Shkodrani i njohur, kampion i Shqipërisë si lojtar dhe si trajner me Vllazninë, do të ketë këtë herë një detyrë shumë më të vështirë.

Tifozët dhe kryetari I Bashkisë, Fatos Tushe, kanë shpresë që 57-vjeçari të realizojë objektivin e madhe dhe njëkohësisht minimal.

Së pari, Tushe, foli për trajnerin e dorëhequr, Artan Bano.

Dedja theksoi në fillim anën emocionale të detyrës së re dhe çfarë mendon të arrijë trajneri me skuadrën e vendit të fundit.