Humb jetën minatori në Bulqizë, dyshimet e para

schedule14:16 - 9 Dhjetor, 2021

schedule 14:16 - 9 Dhjetor, 2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të enjte në Bulqizë, ku si pasojë ka humbur jetën një minator.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur tek grumbullimi i mbetjeve të fabrikës së pasurimit të kromit.

Paraprakisht dyshohet se viktima Mustafa Kamishi 65 vjeç ka pësuar atak kardiak, ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë;

Me datë 09.12.2021, rreth orës 13.30, në vendin e quajtur fabrika e pasurimit të kromit Bulqizë, ka gjetur vdekjen shtetasi M. K , 65 vjeç, banues në Bulqizë.

Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të kësaj ngjarjeje.

/abcnews.al