HOROSKOPI/ Një ditë me emocione për të lindurit e kësaj shenje, çfarë parashikojnë yjet sot për ju

schedule07:05 / 17/02/2020

Horoskopi, 17 janar 2020

Dashi

Dita ka për të qenë shumë emocionuese. Do të sillni pasion të madh në gjërat që bëni. Në këtë mënyrë, rezultati do të jetë i pashmangshëm. Keni qenë duke shmangur një çështje që qëndron pranë jush, por sot është dita më e mirë për t’u përballur me të dhe për ta përfunduar.

Demi

Do ta shikoni se pavarësisht sa praktike dhe ndihmuese janë sugjerimet që jepni, njerëzit vazhdojnë t’i hedhin poshtë. Kjo do t’iu bëjë të ndiheni pak të irrituar. Duhet ta kuptoni se pavarësisht se këshillat janë të duhurat, qëndrimi juaj është shumë kontrollues dhe kjo është arsyeja pse njerëzit këmbëngulin që të bëjnë të kundërtën. Mundohuni të ndryshoni mënyrën se si prezantoni idetë dhe do të shikoni rezultate më të mira.

Binjakët

Ka për të qenë një ditë shumë e mirë. Do të ketë njerëz që do t’iu ofrojnë ndihmën që të kaloni situatën ku keni ngecur aktualisht. Jeni aty për shkak të një personi tjetër, prandaj bëni kujdes herë tjetër. Është koha e duhur për të planifikuar ndryshime pozitive në marrëdhënie. Jeni gati që ta çoni lidhjen në një shkallë tjetër, por duhet ta bëni ju lëvizjen e parë.

Gaforrja

Kohët dhe ngjarjet do të ndryshojnë rreth jush dhe për këtë arsye duhet të ndryshoni mënyrë e të menduarit. Duhet të reagoni me më shumë përgjegjësi ndaj çfarëdo lloj gjëje që jeta hedh mbi ju. Nuk do të jeni në gjendje të ndiqni axhendën që patët planifikuar për shkak të një ndodhie të papritur.

Luani

Humorin do ta keni edhe të gëzuar edhe dramatik sot. Megjithatë gjërat e bukur do të vazhdojnë t’iu tërheqin. Jeni zog i lirë dhe angazhimet nuk janë gjëja që iu përshtatet. Kështu që mos i hyni një lidhje nëse më përpara nuk mësoni si të jeni pozitivë me partnerin.

Virgjëresha

Është dita perfekte për të treguar aftësitë. Mund të tregoheni më shumë agresivë dhe kjo gjë ka për t’i habitur njerëzit rreth jush. Ata do të ndryshojnë mendim rreth jush.

Peshorja

Keni nevojë që të ndryshoni dietën. Është shumë e rëndësishme që të mos nxitoni në konkluzione që çojnë në lindjen e keqkuptimeve në marrëdhënie. Mundohuni që të jeni të hapur dhe të ndershëm me personin e zemrës këtë periudhë.

Akrepi

Sot duhet të dilni nga zona e rehatisë. Kujdes, pasi qëndrimi në një vend të vetëm kthehet në monotoni. Të bërit ndryshe do t’iu japë një ndjenjë sikur po jetoni me të vërtetë jetën. Hapi i parë mund t’iu duket i vështirë, por nëse bëhet do të jetë pikë kthese për jetën tuaj.

Shigjetari

Yjet parashikojnë një punë shumë të rëndësishme sot. Duke u sjellë në mënyrë të arsyeshme me personin e ditës mund të jetë nisja e tatëpjetës me personin e duhur, por nëse veproni ndryshe do të sjellë një ditë të mrekullueshme. Zbuloni sensualitetin brenda vetes, por edhe të partnerit.

Bricjapi

Dita do të jetë e mirë në fillim, por nga fundi do të bëhet plot tension. Një familjar është sëmurë dhe do t’iu duhet të kujdeseni për të. Lumturinë do të merrni nga shokët dhe kolegët. Prisni që të shijoni edhe një gjest romantik këtë të premte.

Ujori

Do të takoni në person nga e kaluara që do të ketë një rol shumë të rëndësishëm për ju në të ardhmen. Do të merrni vëmendje më shumë se herët e tjera. Për habinë tuaj, njerëzit që mendonit më pak, do të jenë ata që do t’iu afrohen më shumë. Mos e kufizoni veten për shkak të një përvoje të hidhur në të shkuarën.

Peshqit

Ka shumë mundësi që një person pranë jush të vjedhë idetë tuaja dhe të ecë përpara në karrierë. Kujdes kur u tregoni mendimet njerëzve. Duhet të mbani një sy të mprehtë edhe në interesin tuaj.

/abcnews.al

schedule07:05 / 17/02/2020