Horoskopi 9 prill, sot do të jetë një ditë e gjallëruar dhe me surpriza të këndshme

schedule07:02 - 9 Prill, 2020

schedule 07:02 - 9 Prill, 2020

Dashi

Ditë përgjithësisht e qetë, megjithëse shumë larg larg atyre momenteve entuziaste dhe të lavdishme që keni pasur dikur. Hëna do ju ndihmojë me çështjet financiare. Partneri juaj nuk do jetë shumë në humor, por për ta qetësuar atë disa përkëdhelje janë të mjaftueshme. Shëtitje në mbrëmje me miqtë e vjetër.

Demi

Dashuria do jetë një nga temat më kryesore të ditës, e shoqëruar me edhe me marrëdhënie të tjera interesante. Në çift ju do grindeni, do hetoni, do akuzoni njëri-tjetrin me imagjinatat që keni në kokë, më kë më tradhëtoi, si më tradhëtoi dhe më pas do qeshni të dy së bashku dhe do përqafoheni. Pas kësaj zhurme të vogël që do shkaktoni do kaloni një natë shumë të bukur dhe romantike. Sektori profesional mbetet në ekuilibër.

Binjakët

Ditë interesante për shenjën e Binjakëve! Ndiheni mire dhe  të mbrojtur. Ju mund të përfundoni një marrëveshje të mirë ose të kryeni një projekt me zemër të qetë. Po dashuria? Është e mrekullueshme të ëndërroni së bashku, por ata që janë afër jush tani mund të kenë nevojë për më shumë siguri dhe më shumë stabilitet. Arritjet personale dhe sociale të kënaqshme.

Gaforrja

Dita e sotme është ideale për ndërmarrjen e projekteve të reja, fillimin e bashkëpunimeve ose zbutjen e kontrasteve. Ndjeshmëria e Neptunit do të përtërijë emocionet, me takime të këndshme dhe fantazi romantike. Dhe nëse pas përfundimit të një histori dashurie do keni nevojë për ngushëllim, tashmë ka dikush që është i gatshëm ta bëjë atë.

Luani

Sot shenja juaj është e mbështjellë me tensione në marrëdhëniet familjare dhe në çift. Do jeni mjaft të hutuar në punë dhe të prirur ndaj konflikteve. Me partnerin tuaj do keni mjaft pakenaqësi dhe shqetësimet do përhapen gjithnjë e më shumë.

Virgjëresha

Është dita e duhur për të mbjellë: toka është pjellore dhe ju jeni në harmoni të plotë me gjithçka që ju rrethon. Projektet që ju interesojnë, dëshirat dhe emocionale mund t’i shprehni lirshëm, duke kapërcyer dyshimet dhe hezitimet! Vërtetë, ka aspekte të marrëdhënies që nuk ju kënaqin, por ju nuk mund të mohoni se stabiliteti emocional në disa momente është duke siguruar.

Peshorja

Mos u brengosni nëse ajo që dëshironi është disi e pamundur apo përtej mundësive tuaja. Ulni  këto pretendime dhe vijuni pas një objektivi që është i arritshëm për ju. Lërini projektet faraonike për një moment; yjet sot ju thërrasin në kthjelltësi. Edhe në trajtimin e parave ju duhet një fije kujdes. Sportet që kërkojnë shumë fizik sot nuk janë për ju.

Akrepi

Në frontin e dashurisë, shumë sekrete dhe gënjeshtra mund të zbulohen ditën e sotme; madje edhe marrëdhëniet e fshehura dhe dashuritë e fshehura rrezikojnë të zbulohen. Nëse e gjeni veten në këtë situatë, merrni masat e nevojshme.

Shigjetari

Yjet ditën e sotme as do shkaktojnë grindje as do ju dërgojnë konfuzione, thjesht nuk do ju mbështesin. Njeriu është arkitekti i fatit të tij, prandaj sot ju duhet të ndihmoni veten tuaj. Jeta e përditshme do jetë pak zhgënjyese në çift, ju synoni qëllime të ndryshme, duke u ndjerë jashtëzakonisht e huaj.

Bricjapi

Falë Hënës miqësore në Virgjëreshë, rikuperoni shoqërueshmërinë, disponueshmërinë dhe humorin e mirë. Do jetë një ditë e gjallëruar dhe me surpriza të këndshme. Një dhuratë, një lajm, një projekt për tu ndarë me të dashurit tuaj është duke ardhur! Nëse keni një lidhje serioze do jeni shumë sensualë dhe shumë komikë.

Ujori

Ditën e sotme mos e teproni me shaka, veçanërisht me shefin tuaj: kjo mund ta nervozojë atë. Organizoni ditët tuaja më mirë, duke përmbushur gjithashtu nevojat e atyre që jetojnë pranë jush. Kush është vetëm do të ketë një takim që do t’i japë emocione intensive dhe elektrizuese, do ndiheni në qiellin e shtatë!

Peshqit

Yjet ju këshillojnë të guxoni, idetë janë të realizueshme. Udhëtimi dhe marrëdhëniet me publikun janë nën kujdesin e fatit. Do të keni mundësi të guxoni pa e tejkaluar kurrë. Do dini gjithmonë se kur duhet të përshpejtoni dhe frenoni! Në dashuri do përjetoni momente të veçanta me partnerin tuaj, do kaloni një natë të zjarrtë.