Horoskopi/ 4 kombinimet e shenjave që mund të bëhen lehtësisht nga miq në të dashur

schedule16:45 - 5 Janar, 2022

schedule 16:45 - 5 Janar, 2022

I ka ndodhur dikujt që njihni, e keni parë në filma apo seriale dhe mendoni se nuk do të dashuroheni kurrë me personin që aktualisht keni në krahë.

Keni pirë, keni kaluar natën, ndoshta keni fjetur në shtratin ngjitur, në pushime ose keni ngushëlluar njëri-tjetrin për fundin e një dashurie dhe përsëri nuk u krijua asgjë erotike mes jush.  Nëse i përkisni shenjave të mëposhtme ka shumë gjasa të ndodhë.

Le të theksojmë këtu se zakonisht miqtë që përshtaten shumë mirë me njëri-tjetrin e kanë Diellin (shenjën e tyre) ose Venusin në të njëjtin element (zjarri, toka, ajri, uji), pra të biesh në dashuri me dy miq që i përkasin të njëjtit element, do të thotë që njëri ka gjetur tek tjetri mënyrën e të menduarit të tij/saj, ka të njëjtat shije dhe pajtohet me dëshirat e tyre nga jeta apo lidhja.

DASHI – SHIGJETARI

Kombinimi i këtyre dy shenjave mund të jetë shpërthyes, gjë që nuk do të thotë se ata do të grinden ose do të luajnë (edhe pse mosmarrëveshjet e tyre mund t’u vënë flakën lehtësisht.) Ata kanë aftësinë për të kaluar një kohë vërtet të mirë dhe pasioni i tyre i zjarrtë mund të të shtrihet edhe në jetën e tyre seksuale. Ky është një duet që është krijuar për ta jetuar jetën në maksimum: ata kanë shumë energji dhe një dëshirë të vazhdueshme për aventura që e kanalizojnë në jetën e tyre të përditshme, që nga palestra së bashku deri tek planifikimi i pushimeve të tyre të ardhshme. Ata janë gjithmonë të gatshëm për argëtim, ndërsa në të njëjtën kohë janë të zënë me shumë aktivitete. Në thelb, ata janë miqtë më të mirë.

Si Dashi ashtu edhe Shigjetari dallohen nga një shpirt kërkimor dhe vendosmëri e madhe. Dhe megjithëse kanë shumë besim, asnjëri prej tyre nuk ka një “Unë” aq të madh që mund t’ua komplikojë dinamikën. Si miq që u bënë të dashuruar gjatë rrugës, Dashi e di se duhet t’i japë hapësirë ​​Shigjetarit herë pas here. Po kështu, një Shigjetar e di se kur të tërhiqet dhe ta lërë Dashin të marrë frenat.

PESHORJA – BINJAKË

Kur këto dy shenja të gjalla bëhen çift, është sikur një tornado të ketë hyrë në jetën e tyre. Ata të dy komunikojnë dhe argëtohen shumë. Shenjat e zodiakut janë gjithmonë plot me ide dhe kanë shumë imagjinatë, dhe një çift Binjak-Peshorja ndoshta e kalon kohën me diskutime pas diskutimeve për të gjitha idetë që shkarkojnë. Kjo do të thotë se kur një Binjak me një Peshore bëhet miq, të dashuruar, është e sigurt që do ta shohin jetën pak a shumë me të njëjtin sy. Ata janë dy persona që do të lidhen lehtësisht dhe lidhja e tyre do të duket ashtu siç është menduar.

Ata janë shumë të shoqërueshëm nga natyra dhe mund të bëhen shpirti i çdokujt, secili në mënyrën e vet. Ftohtësia dhe inteligjenca e largët e Peshores nga njëra anë dhe nga ana tjetër sjellja e duhur e Binjakëve i bën ata një çift të këndshëm, shoqëria e të cilëve me të është argëtuese dhe e lehtë. Për fat të mirë, të dy e kuptojnë nevojën e njëri-tjetrit për të bërë miq të rinj dhe për të provuar përvoja të reja, kështu që rrallëherë kanë zili ose mendojnë se tjetri i ka lënë jashtë jetës dhe interesave të tyre.

AKREPI – PESHQIT

Dy shenja uji janë pothuajse të sigurta se do të krijojnë një marrëdhënie dramatike, intensive, jo domosdoshmërisht në një mënyrë të keqe. Shenjat e ujit kanë një reputacion për të qenë thellësisht të ndjeshme, ndaj lidhen në një marrëdhënie “super-emocionale”, por kjo ndjeshmëri i çon ata në një kuptim instinktiv të njëri-tjetrit.

Megjithatë, ka mjaft pasion erotik midis personalitetit të një Peshku dhe një Akrepi që lejon secilin prej tyre të sjellë diçka të freskët në marrëdhënie. Forca dhe vendosmëria e Akrepit është një ndeshje e shkëlqyer me Peshqit ëndërrimtarë dhe të pavendosur. Krijimtaria e Peshqve frymëzon Akrepin. Sidomos në një marrëdhënie miqsh që u bënë të dashuruar, çifti Akrep-Peshq do të jetë në të njëjtën linjë shpirtërisht dhe filozofik dhe do të mbështesë njëri-tjetrin në përpjekjet e tyre artistike.

DEMI – BRICJAPI

Më në fund, ka një dyshe shenjash tokësore. Në përgjithësi, shenjat e tokës kanë dëshira tokësore. Për ta bërë miqësinë e tyre (dhe më vonë dashurinë) të funksionojë, ata fillimisht do të sigurohen që të sqarojnë detajet në peizazhin e përbashkët që do të lëvizin. Ata do të bëjnë të gjitha pyetjet e vështira për ambiciet dhe synimet e njëri-tjetrit. Pasi kuptojnë se kanë synime dhe zakone të ngjashme pune, marrëveshja mes tyre mbyllet! Ata janë dy aleatë natyralë dhe ndihen shumë të afërt. Mes të dyve ka një humor të relaksuar që shpjegon pse ata janë një çift krejtësisht normal.

Ata gjithashtu tregojnë mirëkuptim të madh për njëri-tjetrin. Bricjapi vlerëson veçanërisht ndershmërinë dhe butësinë e Demit, ndërsa Demi admiron besueshmërinë dhe sensin e mprehtë të humorit që ka Bricjapi. Qoftë duke qëndruar në shtëpi për të parë TV apo duke dalë në restorant, Demi dhe Bricjapi duan të kalojnë kohë së bashku, çfarëdo që të bëjnë./abcnews.al