Hodhi të dashurën nga kati i katërt, djali zyrtarit rus dënohet me 13 vite burg

schedule21:32 - 25 Qershor, 2022

schedule 21:32 - 25 Qershor, 2022

Djali i një zyrtari të lartë rus është dënuar me 13 vite burg nga gjykata ruse, pasi ka rrahur dhe ka hedhur nga dritarja e katit të katërt të dashurën e tij 21-vjeçare.

21-vjeçarja Tomiris Baysafa ishte studente ekselente. 21-vjeçara u vra në Institutin Shtetëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare të Moskës (MGIMO), ku trajnohen diplomatë dhe spiunë.

Një vit më parë autori u shpall i pafajshëm.

Ishte këmbëngulja dhe protestat e nënës së 21-vjeçares që shkundën drejtësinë ruse.

Gjykata ruse rishqyrtoi sërish rastin, ku shpalli të birin e zyrtarit rus fajtor, duke e dënuar me 13 vite burgim./abcnews.al