Historike! Lionel Messi fiton për herë të gjashtë “Topin e Artë”

schedule21:37 - 2 Dhjetor, 2019

schedule 21:37 - 2 Dhjetor, 2019

Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër.

Numri 10 i Barcelonës bëri një sezon të shkëlqyer individual, duke treguar se është ende në formën e tij më të mirë dhe mosha është vetëm një numër.

Messi parakalon kështu rivalin e tij të përjetshëm, Cristiano Ronaldon, i cili mbetet me 5 “Topa të Artë”. Sulmuesi i Barcelonës mposhti Virgil Van Dijk, Cristiano Ronaldon dhe Sadio Mane për të fituar “Topin e Artë” 2019./abcnews.al

10. Riyad Mahrez (Manchester City)
9. Bernardo Silva (Manchester City)
8. Robert Leëandoëski (Bayern Munich)
7. Alisson (Liverpool)
6. Kylian Mbappé (PSG)
5. Mohamed Salah (Liverpool)
4. Sadio Mané (Liverpool)
3. Cristiano Ronaldo (Juventus)
2. Virgil van Dijk (Liverpool)
1. Lionel Messi (Barcelona)