Heshtja e Kroos është më elokuente se çdo fjalë, mund t’i japë fund karrierës verën e ardhshme

schedule17:22 - 23 Shtator, 2022

schedule 17:22 - 23 Shtator, 2022

Toni Kroos është një futbollist i pazakontë jo vetëm në fushë, ku mund ta trajtojë topin si askush tjetër, por edhe jashtë. Toni është një person familjar, një gjerman i vërtetë.

Kontrata e Toni Kroos me Madridin përfundon në qershor të vitit 2023, por deri më tani as klubi dhe as vetë futbollisti nuk e kanë shpallur synimin për ta zgjatur atë. Për këtë arsye, ne kujtojmë gjithnjë e më shumë fjalët e Kroos në 2019, shkruan abcnews.al.

“Patjetër që nuk do të luaj deri në moshën 38-vjeçare. Unë kam një kontratë me klubin edhe për tre vjet të tjera, pastaj do të jem 33, një moshë e mirë për të menduar më në fund për diçka tjetër.

Pas Euro 2021, Kroos i tha lamtumirë kombëtares gjermane dhe nuk udhëton më në kampe stërvitore, pavarësisht formës së tij të mirë në Madrid.

Kështu, Klubi Mbretëror e kupton që ju duhet të jeni gati për vendimet e mëtejshme të lojtarit dhe të kërkoni një zëvendësues.

Jude Bellingham, një mesfushor anglez që përfaqëson Borussia Dortmund, duket si kandidati më i mirë. Madridi tashmë e di se kostoja e këtij transferimi do të jetë rreth 150 milionë euro. /G.D abcnews.al/