Harry Kane flet me superlativa për Conte-n: Është një nga më të mirët në botë

schedule14:24 - 21 Janar, 2022

schedule 14:24 - 21 Janar, 2022

Disa orë pas përmbysje së jashtëzakonshme ndaj Licesterit falë dy golave më minutat 95 dhe 97, Harry kane dhe një intervistë përt Sky Sports UK.

Sulmuesi anglez, i cili pas një fillimi të komplikuar të sezonit vetëm një gol në 14-shen e parë të kampionatit , vendos emrin e tij në tabelë katër herë në pesë ndeshjet e fundit të Premier League.

Kanë ka folur me superlativa për trajnerin e tij, Antonio Conte: “Ai është një nga trajnerët më të mirë në botë. Nuk kemi bërë mirë në dy vitet e fundit dhe kjo është një mundësi e madhe, duhet të përfitojmë nga ajo që kemi. Ai është një trajner kërkues dhe po bën gjithçka që është e mundur. Ne lojtarët i jemi përgjigjur shumë mirë kërkesave të tij dhe të gjithë po punojnë shumë për të fituar. Ky është qëllimi përfundimtar“. r.t/abcnews.al