Habit kryebashkiakja, firmos urdhrin: Djali im të lëvizë me “Benz”-in e bashkisë (Dokumenti)

schedule22:19 - 26 Tetor, 2020

schedule 22:19 - 26 Tetor, 2020

Gazetari i ABC News Orgest Sako ka siguruar një dokument të vitit 2015, kur kryetarja e bashkisë së Libohovës Luiza Mandi lëshoi një autorizim duke punësuar djalin e saj si shofer të bashkisë që drejton.

Dokumenti me datë 29.10.2015 në konflikt interesi mban firmën e kryetares së bashkisë që autorizon djalin e saj, Aris Mandi, që si shofer të lëvizë me makinën e bashkisë së Libohovës tip “Benz” me destinacion Libohovë-Tiranë dhe Tiranë-Libohovë për problemet e bashkisë./ db/Abcnews.al