Grusht policit brenda në komisariat, arrestohet 38 vjeçari

schedule10:22 - 4 Qershor, 2020

schedule 10:22 - 4 Qershor, 2020

Një 38 vjeçar ka goditur një efektiv policie brenda në komisariatin e Prrenjasit, gjë e cila ka bërë që të ndërhyjnë kolegët e tyre duke e arrestuar.

Policia bën me dije se A. H., 38 vjeç, banues në fshatin Rrajcë-Fushë, Përrenjas, pasi ka shkuar në Stacionin Policor Përrenjas për sqarimin e mosmarrëveshjes me një qytetar dhe gjatë bashkëbisedimit me punonjësin e Policisë e ka goditur atë për shkak të detyrës.

Njoftimi i plotë

Goditi për shkak të detyrës punonjësin e Policisë, në ambientet e Policisë, vihet në pranga 38-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Stacionin Policor Përrenjas arrestuan në flagrancë shtetasin:

A. H., 38 vjeç, banues në fshatin Rrajcë-Fushë, Përrenjas, pasi ka shkuar në Stacionin Policor Përrenjas për sqarimin e mosmarrëveshjes me një qytetar dhe gjatë bashkëbisedimit me punonjësin e Policisë e ka goditur atë për shkak të detyrës.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.