Grupi i Katarit do të bëjë një përpjekje të dytë për të blerë United

schedule17:50 - 20 Mars, 2023

schedule 17:50 - 20 Mars, 2023

Yassim bin Hamad Al Thani pritet të bëjë një ofertë të dytë për klubin të mërkurën. Besimi po rritet midis ofertuesve se familja Glazer do t’i shesë klubin ofertuesit prej 6 miliardë paund.

Sky Sports raportoi se shpresat e Katarit ishin të vendosur të mos paguanin shumë për klubin, por ky qëndrim është zbutur ditët e fundit. Kjo përkoi me vizitën e delegacionit në Old Trafford.

Delegacioni nga Katari u prit ngrohtësisht në Mançester. Sheikh Yassim dhe anëtarët e ekipit të tij vizituan stadiumin si tifozë, por vizita e fundit ishte për të marrë një ide mbi infrastrukturën, zhvillimin e të rinjve dhe ekipit të femrave.

Sir Jim Ratcliffe gjithashtu erdhi në Mançester. Oferta e tij e dytë pritet jo më herët se javën e ardhshme. /G.D abcnews.al/