Gruaja harron të kontrollojë biletën e lotarisë, fiton plot 327,985 dollarë

schedule14:58 - 28 Mars, 2023

schedule 14:58 - 28 Mars, 2023

Një grua nga Michigan tregoi se një herë ajo harroi të kontrollonte biletën e saj të lotarisë Fantasy 5, mëngjesin kur kuptoi që shorti që ajo fitoi ishte një xhekpot prej 327,985 dollarësh.

64-vjeçarja u tha zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit se ajo bleu biletën e saj për shortin e 13 marsit Fantasy 5 nga dyqani Family Fare në County Road 612.

“Unë luaj Fantasy 5 çdo ditë,” tha lojtarja. “Unë zakonisht kontrolloj numrat fitues çdo mëngjes, por për këtë shorte harrova të kontrolloja biletën time. Kur isha në dyqan disa ditë më vonë, pashë çmimin e parë të Fantasy 5 që ishte rivendosur dhe u mërzita që kur po fillonte. Në atë moment m’u kujtua se nuk e kisha kontrolluar biletën time, kështu që shkova ta skanoja në makinën e lotarisë.”

Bileta e gruas përputhej me të pestë numrat nga shorti: 19-21-31-32-35. Ajo fitoi një xhekpot prej 327,985 dollarësh.

“Sapo erdhi mesazhi që thoshte të bëja një kërkesë në zyrën e lotarisë, e dija se isha fituesja e madhe! Telefonova shoqen time menjëherë për t’i thënë lajmin e mirë,” tha ajo./abcnews.al