Granatimet “vrasin civilë” në qytetin afër Kharkiv

schedule05:19 - 3 Mars, 2022

schedule 05:19 - 3 Mars, 2022

Një zyrtar në qytetin e Izium në juglindje të Kharkiv ka raportuar se tetë civilë përfshirë dy fëmijë janë vrarë në sulmet ajrore. Nënkryetari i bashkisë Volodymyr Matsokin tha se qendra e qytetit pësoi dëme të konsiderueshme dhe se policë u plagosën kur një ndërtesë qeveritare u godit raporton “BBC”.

Më herët, Matsokin shkroi në faqen e tij në Facebook se banorët vdiqën kur një predhë goditi banesën e tyre.  / abcnews.al