Gosens dhurata për Simone Inzaghi, Interi e zyrtarizon

schedule22:54 - 27 Janar, 2022

schedule 22:54 - 27 Janar, 2022

Robin Gosens zyrtarisht është futbollist i Interit. Anësori i krahut të majtë, pjesë e kombëtares së Gjermanisë, ka firmosur deri më 30 qershor 2026.

Gosens do të jetë për 18 muaj në huazim tek Interi dhe pas zikaltrit do e blejnë 25 milion euro nga Atalanta. Kjo shifër me gjithë bonuse mund të kapë shifrën e 28 milionë eurove.

Vetë Gosens nga kjo marrëveshje do të përfitojë 2.5 milion euro në sezon. Tek Interi ai zëvendëson Ivan Perisic, me të cilin kampionët e Italisë nuk arritën dot marrëveshje për të rinovuar. / abcnews.al