“Gomarllëku i radhës në këtë futboll të sëmurë”, shpërthejnë ultrasit në Itali

schedule12:59 - 19 Shtator, 2020

schedule 12:59 - 19 Shtator, 2020

Vincenzo Spadafora, Ministri i Sportit në Itali, një ditë më parë konfirmoi se në aktivitetet sportive në ambiente të hapura do të lejohen 1000 spektatorë, sikurse po ndodh edhe në aktivitete kulturore.

Kështu dyert e stadiumeve pritet të hapen, por sërish tifozët nuk janë të kënaqur. Ultrasit e Atalantës kanë dalë kundër dhe e kanë shprehur këtë përmes banderolave të shpalosur në “Tribunën Veriore” të “Gewiss Stadium” në Bergamo.

“Kapacitet i reduktuar dhe vende të caktuara, një tjetër gomarllëk i një futbolli të sëmurë. O të gjithë, o asnjë”, shkruhet në banderolat e hapura nga tifozët e Atalanta, që janë organizuar dhe kanë dalë kundër planit të autoriteteve shtetërore. /abcnews.al