Goleada për Tiranën dhe Bylisin, Luftëtari befasohet në Gjirokastër

schedule20:38 - 30 Maj, 2020

schedule 20:38 - 30 Maj, 2020

Tirana ka me rezultatin e thellë 6-1 kundër Tërbunit në miqësoren e fundit para rifillimit të kampionatit. Kjo miqësore, ishte një test shumë i rëndësishëm për djemtë e Egbo, që të mërkurën përballen me Bylisin.

Erion Hoxhallari hapi serinë e golave, ndërsa Grent Halili dhe Dunga realizuan nga një dopietë. Mario Morina me golin e gjashtë të sfidës, vendosi rezultatin final.

Ekipi rival i Tiranës, Bylisi, fitoi po ashtu në miqësoren ndaj Apolonisë. Në Fier, ballshiotët triumfuan me rezultatin e pastër 0-3, falë golave të Guindo, kapitenit Murataj dhe Bajramaj.

Besa triumfoi kundër Erzenit me rezultatin 0-1, falë një goli të Onuh, ndërsa Luftëtari, është mposhtur nga ekipi i Kategorisë së Dytë, Butrinti, me rezultatin 1-3./abcnews.al

E shtunë, 30 maj 2020
Miqësore

Tirana 6-1 Tërbuni
Hoxhallari, Halili (2), Dunga (2), Morina

Apolonia – Bylis 0-3
Guindo 28’, Murataj 71’, Bajramaj 89’

Erzeni – Besa  0-1
Chinoso Onuh

Luftëtari – Butrinti  1-3
Oshafi 58’ / Lloji 21’ 25’, Dhrami 30’