Gjykata urdhër mbrojtje për fëmijët e Elisabeta Mitës: Bashkëjetuesi të largohet nga shtëpia

15:15 | 25/01/202015:150

Gjykata e Sarandës këtë të shtunë ka vendosur urdhër mbrojtjeje për 2 fëmijët e Elisabeta Mitës dhe ka vendosur për largimin e  nga banesa të bashkëjetuesit  Arjan Mekollari.

Burime për abcneës.al bëjnë me dije se fëmijët, vajza nga martesa e parë dhe djali me ish bashkëjetuesin Mekollari janë  marrë nga prindët e 41 vjecares  që banojnë në Fier.

Gjyqtarja Nevrie Duka vendosi sot  që fëmijët të jenë në kujdestarinë e familjes së 41 vjeçares, të cilët do të zhvendosen nga Fieri dhe do të banojnë në banesën me qira të vajzës së tyre në Sarandë, për arsye se vajza është në shkollë.

Ndërkohë 41-vjeçarja Elisabeta Mita është lënë në burg nga Gjykata e Sarandës, pasi ndaj saj rëndojnë akuzat e dhunës së vazhdueshme ndaj vajzës së saj 13 vjeçe.

Dhuna psikologjike dhe fizike e 41-vjeçares u publikua në një emision investigativ disa ditë më parë ku më pas ndaj Mitës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono