Gjithçka një “konspiracion”? Argjentina humb me Arabinë Saudite për të shmangur “sambën” braziliane

schedule17:02 - 24 Nëntor, 2022

schedule 17:02 - 24 Nëntor, 2022

Edhe pse kanë kaluar pothuajse 3 ditë nga ajo humbje e Argjentinës përballë Arabisë Saudite fansat e vërtetë të futbollit akoma nuk e kanë “kapërdirë” këtë fakt.

Në rrjetet sociale shumë fansa të futbollit janë shprehur se humbja e ekipit të Scalonit ishte e qëllimshme, me qëllim një përballje të mundshme me Brazilin akoma pa arritur në finalen e madhe të Botërorit.

Një “konspiracion” i tillë mund të jetë më shumë se i vertë, por tani për tani Argjentinës i duhet të bëjë mirë llogaritë, duke parë që përballë sajë ndodhen kundërshtarë shumë të fortë, siç janë Meksika dhe Polonia. /i.m /abcnews.al