“Gjithçka është e mundur në futboll”, Gakpo gati të kalojë te Man United në janar?

schedule20:27 - 27 Nëntor, 2022

schedule 20:27 - 27 Nëntor, 2022

Cody Gakpo ka lënë të kuptohet se ai ende mund të përfundojë në Manchester United këtë dimër.

Duke folur përpara ndeshjes së fundit të grupit të Holandës kundër Katarit, Gakpo tha: “Jam i zënë me ekipin holandez tani. Le të shohim se çfarë ndodh në dimër. Gjithçka është e mundur në futboll.

Tani për tani jam i fokusuar në Kupën e Botës. Është gjithmonë mirë të dëgjosh, por unë thjesht fokusohem dhe bëj më të mirën.

Nuk kam frikë nga thashethemet. Por ky është një sport ekipor, nuk ka të bëjë me një person. Preferoj të jetë për ekipin. Njerëzit shkruajnë gjëra të mira, por mua nuk më intereson shumë.

Unë nuk jam i befasuar. Unë e di se çfarë jam në gjendje të bëj, por arritja e nivelit tim më të lartë është gjithmonë e vështirë”.

Gakpo prej disa kohësh është i lidhur me Manchester United. Në tetor, ai zbuloi se ishte në bisedime me Erik ten Hag për një lëvizje në Old Trafford verën e kaluar.

Megjithatë, United vendosi të përqendrojë vëmendjen e tyre në nënshkrimin e Anthony nga Ajax.

Gakpo ka shënuar 13 gola në 24 ndeshje nën drejtimin e Ruud van Nistelrooy te PSV këtë sezon. /G.D abcnews.al/