Gjimshiti: Golat e pësuar më kanë acaruar, jemi shumë të zhgënjyer

schedule23:03 - 2 Shtator, 2021

schedule 23:03 - 2 Shtator, 2021

Shqipëria u tregua shumë naive ditën e sotme ndaj Polonisë dhe në fund u mund me shifrat 4-1, pas një ndeshje, ku kombëtarja reagoi, duke barazuar e më pas e lëshoi ndeshjen, duke pësuar gola naivë të shkaktuar nga gabimet tona.

Pikërisht kjo e ka mërzitur edhe Berat Gjimshitin pas ndeshjes. Mbrojtësi i kombëtares dënon golat e pësuar dhe reagimin e dobët të skuadrës sonë.

“Nuk e mbaj mend një ndeshje kur kemi luajtur aq mirë dhe kemi gabuar në dy goditje standarte. Kjo më ka acaruar më shumë. Nuk e di nëse ishte pozicion jashtë loje goli i tretë i tyre. Gjithsesi nuk duhet të pësonim gola të tillë. Kjo na zhgënjen shumë”, tha Gjimshiti. /abcnews.al