Gjiganti i moshave të Shqipërisë firmos me Gorica në Kroaci

schedule22:08 - 26 Qershor, 2022

schedule 22:08 - 26 Qershor, 2022

Amet Korça është lojtari tjetër shqiptar që bëhet pjesë e elitës së futbollit në Kroaci, pasi ka nënshkruar me klubin e Gorica.

Qendërmbrojtësi, pjesë e moshave të Shqipërisë, ka nënshkruar deri më 30 qershor 2025.

Shtatlartit, 21 vjeç, ishte pjesë e Dubrava vjet, ndërkohë që më parë ka luajtur në SHBA, para se të kalonte te Dinamo Zagreb, ku luajti me moshat dhe ekipin e dytë. / abcnews.al