Gjesti i madh i djalit anglez, la Anglinë për të dhuruar qeliza kundër kancerit

schedule14:38 - 8 Korrik, 2021

schedule 14:38 - 8 Korrik, 2021

Një djalë fitoi bileta bashkë me të dashurën e tij për të parë gjysmëfinalen e Anglisë në Euro 2020 ndaj Danimarkës, por nuk shkoi atje dhe arsyeja ishte shumë e rëndësishme dhe fisnike.

 

Sam Astley, nga Sedgley në West Midlands, do të kishte dashur shumë të ishte në Wembley mbrëmjen e djeshme, por kishte planifikuar të dhuronte qeliza staminale.

Ai shprehet se e kishte planifikuar dhe nuk mund ta anulonte atë proces dhe fatkeqësisht e humbi ndeshjen. Kështu, ai ndoshta ka ndihmuar dikë të luftojë kancerin apo të shpëtojë prej tij me këtë gjest të madh.

Kjo ishte mundësia e parë në jetë për Sam për të parë Anglinë direkt nga stadiumi. E dashura e tij kishte arritur t’i fitonte në një konkurs dy biletat. Me siguri Federata e Anglisë do i japë bileta për finalen. /abcnews.al