Gjërat që të duhen për të fjetur mirë sonte

schedule11:35 - 23 Tetor, 2020

schedule 11:35 - 23 Tetor, 2020

Shumë prej nesh nuk të bëjnë shtatë deri në tetë orë të rekomanduara të gjumit në natë dhe rrjedhimisht ne jemi të privuar nga gjumi ose më keq nga pagjumësia. Ndikimi i mungesës së të gjumit është i frikshëm, alarmues dhe i dëmshëm për shëndetin tonë. Ne duhet të marrim masa tani dhe ta ndryshojmë këtë.

Për fat të mirë këtu do të gjeni një listë me 23 artikuj dhe gjëra që mund të bëni për t’ju ndihmuar në rrugën tuaj për një gjumë të shkëlqyeshëm të natës:

Çaji

Vitaminat


MuzikaStop alkooliSeksi


Një dhomë e ftohtë


Provo jogënLexo diçka: 


l.k/abcnews.al