Gjendet një granatë e vjetër në Shëngjin

schedule20:50 - 27 Maj, 2023

schedule 20:50 - 27 Maj, 2023

Një granatë është gjetur pasditen e sotme në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin. Granata është e vjetër dhe e ndryshkur dhe dyshohet se i përket kohës së luftës.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur edhe forcat e policisë të cilat kanë rrethuar zonënë ndërkohë që pritet ndërhyrja e forcave xheniere për heqjen e saj./abcnews.al