Atentat mafioz në Tiranë, vritet me silenaciator Behar Sofia

schedule09:05 - 25 Shkurt, 2021

schedule 09:05 - 25 Shkurt, 2021

66-vjeçari Behar Sofia është gjetur mëngjesin e së enjtes i plagosur me armë zjarri në Tiranë. Ngjarja ndodhi rreth orës 09.00, ndërsa Sofia u gjet në gjendje të rëndë, i shtrirë në trotuar pranë Piramidës.

Behar Sofia humbi jetën rrugës për në spital pasi nuk mundi që t’u mbijetonte plagëve të marra. Në zonë nuk u dëgjuan krisma, dhe për këtë arsye dyshohet se autori ose autorët kanë përdorur silenciator për të kryer ekzekutimin.

Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta ndërsa forca të shumta policore ndodhen në vendin e krimit. sb/abcnews.al/