Gjenden në rrugë dy piktura të rralla 350-vjeçare

schedule15:05 - 19 Qershor, 2021

schedule 15:05 - 19 Qershor, 2021

Policia gjermane ka lëshuar një apel për informacion pasi dy piktura të vlefshme të shekullit të 17-të u gjetën në një stacion shërbimi. Një burrë gjeti dy pikturat prej vaji 350-vjeçare në jug të Würzburg, Bavari. Pikturat besohet se i përkasin artistit holandez, Samuel van Hoogstraten dhe italianit Pietro Bellotti, tha policia.

Një imazh që tregon pikturën nga Samuel van Hoogstraten

Sipas një vlerësimi fillestar nga një ekspert arti, pikturat besohet se janë origjinale. Njëra pikturë tregon portretin e një burri me një kapele të kuqe, që besohet se i përket holandezit Samuel van Hoogstraten ndërsa tjetra, një autoportret nga Pietro Bellotti./abcnews.al

Një fotografi e pikturës nga Pietro Bellotti