Genaro Gatuso flet për Milanin

schedule22:20 - 1 Qershor, 2019

schedule 22:20 - 1 Qershor, 2019

Ish-trajneri i skuadrës së Milanit, Genaro Gatuso është rikthyer të flasë për largimin nga stoli i kuqezinjve. Gatuso tregon se ishte një zgjedhje shumë e vështirë por e domosdoshme.

“Ishte një zgjedhje e dheshme por largimi erdhi në momentin e duhur. Nuk dua të flitet për gjestin që hoqa dorë nga paga pasi Milanin unë e kam në zemër dhe nuk ka vend për diskutime mbi paratë. Kjo skuadër me ka dhënë shumë më tepër se unë kam mundur t’i kthej pas. Drejtuesit e Milanit janë të zotët dhe besoj se do të bëjnë gjënë e duhur ndaj dhe tifozët i këshilloj të rrinë të qetë. Ish-trajneri i Milanit zbulon se ka në plan të marr së shpejti drejtimin e ndonjë skuadre bashkë me stafin e tij që u largua nga kuqezinjtë. Dua atë filloj se shpejti punë bashkë me stafin tim. Po shqyrtojmë me vëmendje të gjitha mundësitë. Preferoj një klub me ambicie dhe projekt”, tha Genaro Gatuso./ABC News Albania 24/7