Gazetari portugez akuzoi Ronaldon për egoizëm

schedule14:23 - 29 Nëntor, 2022

schedule 14:23 - 29 Nëntor, 2022

Teknologjia ka zbuluar se Cristiano Ronaldo nuk e goditi topin me kokë pas krosimit të Bruno Fernandes, kur Portugalia shënoi golin e parë kundër Uruguait në ndeshjen e së hënës në Kupën e Botës. Në të njëjtën kohë, Ronaldo besonte se kishte një prekje, ai festoi golin sikur të kishte shënuar vetë.

Këtë situatë e ka komentuar gazetari portugez Flavio Miquel Silva.

“Është pak egoiste të festosh dhe të pretendosh një gol që nuk e ke shënuar. Unë e respektoj qëndrimin e Bruno Fernandes, sepse atij nuk i intereson kjo situatë. Ky episod shqetëson vetëm vetë Cristianon”, ka thënë Silva, fjalët e të cilit i citojnë sport24 .

Kombëtarja portugeze mundi 2-0 Uruguain dhe u bë skuadra e tretë që fitoi një biletë për në 1/8 e finales së Botërorit 2022. Më parë këtë ia dolën skuadrat e Francës dhe Brazilit. /G.D abcnews.al/