Gakpo dhe Man United. A kanë nevojë Djajtë e Kuq për një holandez?

schedule11:24 - 25 Nëntor, 2022

schedule 11:24 - 25 Nëntor, 2022

Manchester United raportohet se është i interesuar për Cody Gakpo. Ekziston mundësia që Djajtë e Kuq t’i bëjnë një ofertë PSV-së në fund të sezonit.

United e kishte konsideruar tashmë lojtarin si një opsion për të forcuar sulmin, por Antoni nga Ajax u konsiderua si prioriteti kryesor.

Holandezi shkëlqen vërtet në Eredivisie. Ai ka shënuar 9 gola dhe 12 asistime në 14 ndeshje këtë sezon.

Megjithatë, eksperti i transferimeve Mark Carey i The Athletic beson se Manchester United mund të heqë dorë nga ideja për të blerë Gakpo për shkak të rolit të tij në fushë.

Ai shkroi: “Gakpo luan pothuajse gjithmonë si anësor i majtë në 4-2-3-1 ose 4-3-3, duke qenë një lojtar që luan mirë në zonat e lira. A ka nevojë United për një lojtar tjetër të tillë? Pyetje e madhe”.

Gakpo luan si anësor i majtë dhe Manchester United është i kompletuar në këtë pozicion: Rashford, Sancho, Elanga dhe Garnacho. /G.D abcnews.al/