Gafa epike e portierit paraguaian bëhet virale në rrjetet sociale

schedule18:37 - 28 Mars, 2023

schedule 18:37 - 28 Mars, 2023

Kili dhe Paraguai u përballën me në një ndeshje miqësore, në një lojë që vetëm në një atmosferë miqësore nuk ndodhi, pasi arbitri i ndeshjes nuk tregoi as pak, as shumë pesë të verdhë dhe tre kartona të kuq.

Megjithatë, ajo që ra në sy në ndeshje nuk ishte gjë tjetër veçse gafë epike e portierit të miqëve, Anthony Silva, i cili i “dhuroi” fitoren Kilit 3-2 në limit.

Në veçanti, portieri 39-vjeçar i Puebla-s nuk mundi të bllokojë një goditje këndi, duke e dërguar topin në rrjetën e tij. /G.D abcnews.al/