Furgoni përplas për vdekje këmbësoren në aksin Lushnje-Berat

schedule12:28 - 15 Shtator, 2021

schedule 12:28 - 15 Shtator, 2021

Një e moshuar ka humbur jetën në Lushnje si pasojë e një aksidenti rrugor.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në aksin Lushnje-Berat në dalje të Karbunares ku një automjet tip furgon ka përplasur për vdekje një 70 vjeçare

Mësohet se  ngjarja ka ndodhur në momentin që e moshuara identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur po përpiqej që të kalonte në anën tjetër të rrugës.

Sot rreth orës 12:00, në aksin rrugor Lushnjë-Berat, në afërsi të fshatit Karbunarë, shtetasi A. Z., duke drejtuar automjetin tip “Ford” ka aksidentuar një këmbësore, rreth 70 vjeçe, e ka ndërruar jetë

Eshtë shoqëruar drejtuesi i automjetit dhe po kryen veprimet procedurale e hetimore për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e viktimës”, thuhet në njoftimin e policisë./abcnews.al