Frymëzuar nga aviacioni, zbulohet Bugatti Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’

schedule14:49 - 27 Nëntor, 2020

schedule 14:49 - 27 Nëntor, 2020

Bugatti ka zbuluar Chirson Sport Le Legendes du Ciel dhe vetëm 20 makina do të dalin në shitje, me një çmim që kap vlerën e 3.42 milionë dollarëve. Makina përmban një pjesë ngjyrë gri përpara, të cilën kompania e quan Gris Serpent.

Ekziston një shirit i bardhë përgjatë gjatësisë së makinës dhe ngjyrat e flamurit francez mund të shihen të vendosura në pjesët anësore. Les Légendes du Ciel mundësohet nga një motor 8.0-litërsh W16 me turbo që prodhon 1.479 kuaj fuqi.

Makina mund të arrijë deri në 100 km/orënë vetëm 2.5 sekonda dhe 200 km/ orë prej 6.5 sekondash. Ndërkohë, pjesa e brendshme është e veshur me lëkurë të hollë ngjyrë kafe të lehtë Gaucho. Pajisjet opsionale përfshijnë sedilje komoditeti dhe çati prej xhami ‘Sky View’. /abcnews.al