Fruti që lufton fryrjen e barkut si asgjë tjetër

schedule22:48 - 16 Maj, 2021

schedule 22:48 - 16 Maj, 2021

Fryrja e barkut është një shqetësim që na prek të gjithëve. Por para se të provoni ndonjë ilaç të veçantë, kthehuni nga natyra pas papaja është fruti që do t’ju ndihmojë. Sipas dietologëve, papaja është ilaçi perfekt natyral për fryrjen e barkut.

Përmban enzimën papain që ndihmon tretjen, dhe veçanërisht në tretjen e proteinave. Kjo lëndë ushqyese e veçantë është aq e fuqishme sa shpesh përfshihet në shumë shtesa dietike që premtojnë tretje më të mirë dhe zvogëlojnë urthin.

Përveç kësaj, papaja është shtesa perfekte për dietën tuaj ditore, pasi është super hidratuese dhe e pasur me vitamina dhe fibra. Ajo gjithashtu përmban B-karotinë, e cila promovon shëndet të mirë të lëkurës dhe syve. /abcnews.al