FOTO/ U gjet i humbur në një rrugë, qengji kalon natën në burgun irlandez

schedule20:39 - 19 Prill, 2021

schedule 20:39 - 19 Prill, 2021

Policia në Irlandë tha se një qengj që u gjet i humbur në një rrugë kaloi natën në një qeli burgu para se të ribashkohej me pronarët e tij.

Garda, forca kombëtare e policisë së Irlandës, tha se oficerët u thirrën në një rrugë në Clonmel, Tipperary, ku shoferët raportuan se kishin parë një qengj që endej vetëm në rrugë.

Qengji u grumbullua dhe Garda postoi në Twitter foto të kafshës që kalonte natën në një qeli burgu ndërsa oficerët punonin për të identifikuar pronarët e tij.

 

Policia tha që qengji iu kthye pronarit të tij mëngjesin tjetër.

“Ky qengj i vogël u gjet gjatë fundjavës nga Gardai në Clonmel pasi ai u nda nga tufa e tij,” shkroi Garda në Tëitter. “Shumë faleminderit personit që e telefonoi këtë pasi e gjeti atë në rrugë. Ai u kujdes për brenda natës dhe u kthye te pronari i tij mirënjohës dje në mëngjes.”/abcnews.al