FOTO/ Porositi vrasjet që tronditën Elbasanin, del fotoja e Erion Alibej

schedule18:13 - 18 Shtator, 2020

schedule 18:13 - 18 Shtator, 2020

Policia e Elbasanit ka njoftuar ditën e sotme se janë zbardhur dhe dokumentuar dy vrasjet e ndodhura 2 muaj më parë në qytetin e Elbasanit.

Mësohet se organizatori dhe porositësi i vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt të cilat tronditën qytetin është Erion Alibej 34-vjeç.

LEXO edhe: Ishte “kyçur” në shtëpi, por porositi 3 vrasje! Karriera e vëllait të “Tarzanit” dhe linja e kokainës Holandë-Itali që prishi pazaret

ABC News ka siguruar një foto të 34-vjeçarit tashmë të arrestuar.

LEXO edhe: Ekzekutoi 2 persona në Korrik, Erion Alibej i dyshuari kryesor edhe për porositjen e vrasjes së vëllait të Talo Çelës

Erion Alibej njihet ndryshe si Andrea Alibej por edhe si Erion Dylgjeri, ndërsa burime për ABC News kanë njoftuar se dyshohet të jetë i përfshirë edhe në vrasjen e djeshme në Elbasan, ku u ekzekutua vëllai i të shpallurit në kërkim për grabitjen e Rinasit, Talo Çela, 51 vjeçari Bujar Çela.

N.D./abcnews.al