FOTO/ Miqësoret me Malin e Zi, Dama publikon listën e lojtarëve të grumbulluar

schedule12:54 - 23 Tetor, 2021

schedule 12:54 - 23 Tetor, 2021

Dy miqësoret e  kombëtarja shqiptare U-15 me Malin e Zi, do të zhvillohen me 26 dhe 18 tetor. Të dyja takimet do të luhen në Podgoricë në orën 14:00.

Për këtë dy ndeshje trajnerin i kombëtares shqiptare U-15, Armand Dama ka publikuar edhe listën e lojtarëve të grumbulluar për këto miqësore.

Në sy bie prezenca e lojtarëve shqiptarë që aktivizohen në kampionatin shqiptar, ndërsa kemi vetëm4 futbollistë që aktivizohen në skuadra të huaja.  Ekzaktësisht portieri Mark Topollaj (Verona), mbrojtësi Davide Avdullari (Verona), mesfushori Mateo Dashi (Crystal Palace) dhe sulmuesi Matias Gici (Venezia).

Më poshtë, edhe lista e lojtarëve të grumbulluar për dy miqësoret:

/f.a/abcnews.al