FOTO/ Me performancë super të lartë, prezantohet Audi TT RS

schedule12:35 - 16 Tetor, 2020

schedule 12:35 - 16 Tetor, 2020

Audi ka prezantuar një version të veçantë të Audi TT për tregun gjerman me rastin e 40 vjetorit të modelit legjendar Ur-Quattro.

Bëhet fjalë për një model Quattro, pra një veturë me performancë të lartë.

Ndërkohë katër dekada më vonë TT RS vjen një version të veçantë të quajtur 40 Yerars of Quattro me të cilin Audi feston një përvjetor të rëndësishëm, dhe u bë vetëm për Gjermaninë dhe do të prodhohet në vetëm 40 kopje, një për çdo vit të ekzistencës.

l.k/abcnews.al