FOTO/ Liderët europianë mbërrijnë në samitin e Pragës

schedule13:38 - 6 Tetor, 2022

schedule 13:38 - 6 Tetor, 2022

Udhëheqësit ndërkombëtarë kanë mbërritur në samitin e Komunitetit Politik Europian (EPC) në Pragë, shkruan BBC.

Takimi i parë i EPC-së po mbahet në Kështjellën e Pragës, ku do të marrin pjesë liderët e 27 shteteve të Bashkimit Europian dhe 17 vendeve të tjera europiane.

Midis tyre është kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar Liz Truss, e cila pritet të bëjë thirrje për unitet midis homologëve të saj europianë në lidhje me luftën në Ukrainë.

/abcnews.al